İçeriğe atla Kenar çubuğuna atla Altbilgiye atla
TDF (Two Days Fue) Yöntemi ile Saç Ekimi

TDF (Two Days Fue) yöntemi saç ekiminde kullanılan güncel bir metotdur. Bu metotta saç açıklığı fazla olan erkeklere iki gün peş peşe, iki seans süren ekim yapılır. İşlemlerin arasında diğer tekniklerde olduğu gibi 6-8 ay beklenmesine gerek yoktur. Saçın ön ve arka bölgelerinin komple açık olduğu vakalarda başarıyla uygulanır. Yoğun iş yaşamından dolayı saç ektirmeye fırsat bulamayan, saç ekimi sonrası kısa sürede iş hayatına geri dönmeyi tercih eden kişiler için son derece etkili bir yöntemdir.

TDF yöntemi ile saç ekimi nasıl gerçekleşir?

İşlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Saç ekimi sırasında öncelikle donör alanı sağ ve sol olmak üzere ikiye ayrılır. Sağ bölgede yer alan saç telleri alınarak saçsız bölgenin ilk yarısına nakledilir. Kalan açık alan için saçların yerleştirileceği kanallar açılır. Böylelikle ilk gün işlemlerin yarısı tamamlanmış olur. İkinci gün donör alanının diğer tarafı olan sol bölgeden saç kökleri alınır. Bir gün evvel açılmış kanallara yerleştirilir.
Saç ekimlerinde bir günde yaklaşık olarak 3000 -4000 kök eklenir. Bir kökün ortalama 2,5 tel içerdiği düşünüldüğünde günde 7500-10000saç  teli ekilmiş olur. Kişinin ön, arka ve orta saç bölgesinin komple avuç içi gibi açık olduğu durumlarda bir günlük ekimle istenilen yoğunluğa ulaşmak mümkün değildir. Bu tip saç seyrekliği olan hastalar iki defa gerçekleşecek bir ekim sürecinin sonunda saçlarına tamamen kavuşur. TDF yöntemi ile ilk gün 2.500-3.000 kök alınarak ön bölgeye transfer edilir. İkinci gün sol donör sahasından kök toplanır ve tepe bölgesine eklenir. Böylece toplamda iki gün sonunda 5000-6000 kök ekmek mümkün olur. Bu sayede hastanın iki günlük bir süre içerisinde ön, orta, arka saç bölgesinin tamamına 2 saç ekimi işlemi yapılmıştır. İki yıl beklemesine gerek kalmaksızın iki günlük bir işlemle saç ekiminin gerçekleşmesi hasta açısından da büyük bir konfor ve mutluluk sağlar.

Open chat
WhatsApp İletişim