İçeriğe atla Altbilgiye atla
saç ekimi ek (1 of 1) kopyası
Saç tarih boyunca sağlık , güç ve çekiciliğin sembolü olmuştur.
Saç tarih boyunca sağlık , güç ve çekiciliğin sembolü olmuştur .

Değişim bir adımla başlar.. Değişime hazır mısınız?

Saç Ekimi Nedir?

Günümüzde en sık karşılaşılan kozmetik sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Erkeklere özgü olduğu düşünülse de kadınların da zaman zaman karşılaştığı bir problemdir. Günlük olarak 50 ile 100 saç teli arasında dökülme normaldir. Bunun üstündeki rakamlarda dökülme söz konusuysa bir uzmana danışılmalıdır. Saç dökülmesi ,PRP, Mezoterapi ve saç lazeri gibi çeşitli saç tedavileriyle yavaşlatılabilse de yoğun dökülme yaşanmış kişilerde kalıcı çözüm olarak saç nakli operasyonu gerekmektedir.

Saç ekimi, saç dökülmesi sonucu meydana gelen seyrelme sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur. Saç ekimi operasyonuyla hastanın ense bölgesinden genetik olarak dökülmeye dayanıklı saç kökleri toplanarak seyrelme olmuş bölgelere nakil edilmektedir. Saç ekim operasyonu lokal anestezi altında yapılan mikro cerrahi bir ameliyattır. Bu nedenle hastane ortamında yapılmalıdır.

Saç Ekiminin Temel Aşamaları

Donör bölge işlem için hazırlandıktan sonra saç kökleri FUE yöntemi ile tek tek toplanır. Greft adı verilen bu köklerin her biri ortalama 2-3 kıl içerir. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemlidir.

Fue yöntemi ile toplanan kökler saç ekimi yapılacak bölgeye kanal denilen Micro kesilerin içine nakil edilir. Kanal açılırken saç kökünün çapı ve uzunluğu dikkate alınarak kanalların açılması nakil başarısını belirlemektedir. Doğru açı verilerek kanal açılması, saçın çıkış yönünü belirlediğinden en doğal görünümü yakalamak için çok önemli bir aşamadır.

Son aşamada toplanan kökler açılan kanallara tek tek yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanır.

Saç Ekimi Yöntemleri

Günümüzde aşağıdaki saç ekimi yöntemleri başarıyla uygulanmaktadır. Her yöntem hastanın ihtiyacına ve talebine göre özel olarak seçilerek uygulanır. Hangi yöntemin uygulanacağı konusunda uzmanın ve hastanın ortak görüşü etkili olmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Süreç

Operasyon ortalama 6-7 saat sürmektedir. Operasyon esnasında genel anestezi kesinlikle yapılmaz ve hastaya narkoz verilmez. Lokal anestezi veya Sedasyon uygulanan hasta operasyon sürecinde kendinde olur.

Saç ekimi lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı veya acı hissi minimum seviyededir. Lokal anestezinin yanında kullanılan bir diğer yöntem de sedasyon uygulamasıdır. Endişe düzeyi yüksek, çabuk heyecanlanan kişilere uygulanmaktadır.

Saç ekim operasyonu için öncesi ve sonrası süreçleri göz önüne alarak hastanın 3 gün ayırması yeterli olacaktır. Bu 3 günlük süreçte;
1.gün ( Ekim )
Saç ekimi ve prp tedavisi işlemleri yapılır.

3.gün ( İlk Yıkama )
Hastamız ilk yıkama işlemi için yeniden hastanemize gelir. Saç ekilen bölgelere özel bir losyon sürülerek 20dk. bekletilir ve ardından profesyonel bir titizlikle yıkama işlemi gerçekleştirilir.

İlk yıkama sonrası süreç
Saç yıkama işlemi 8 gün boyunca devam eder. İlk yıkama hariç diğer yıkamaları kendiniz de yapabilirsiniz. Yıkamanın nasıl yapılacağı size tüm detaylarıyla tarif edilir. Sekizinci yıkamayla birlikte kabukların dökülme işlemi tamamlanır.

10.gün
Ekim + Kontrol + 8 Yıkamayı içeren toplam 10 günlük sürecin sonunda iyileşme ve görünüm de kızarıklıklarınız %80 azalmış ve saçlarınız kısa kesilmiş  gibi olmaktadır.

Saç Ekim Sonucu
Saç ekiminin tam sonuçlarının alınması ve saç çıkışının tamamlanması 6 ay ile 18 ay arasında bir sürede gerçekleşir.

Open chat
WhatsApp İletişim