İçeriğe atla Altbilgiye atla

Operasyon Sonrası Yıkama ve Bakım

1.Adım: Yıkama işleminden önce ekim yapılan bölgeye losyonu yumuşak ve hafif dokunuşlarla dağıtarak sürülür.

2.Adım: Köpük 20 dakika bekletildikten sonra tazyikli olmayan, ılık su ile dikkatli bir şekilde yıkanır.

3.Adım: Şampuan elde köpürtülerek ekim yapılan bölgeye nazikçe uygulanır, köklerin alındığı bölge masaj yapılarak yıkanır. Bu işleme 10. güne kadar devam edilir. 10. gün sonrasında ekim bölgesinde kabukların tamamen dökülmüş olmasına dikkat edilir.(son yıkamadan önce losyonu 1 saat bekletin)

Saç Ekimi Operasyonu Sonrası Bilgilendirme

Genel Bilgiler:

  1. Saç ekim işlemine bağlı olarak, saç köklerinizin yer değişiminden dolayı ekilen saç telleri 2-3 hafta içinde dökülebilir,bu durum beklediğimiz bir gelişmedir, buna fizyolojik dökülme diyoruz. Ekilen saç kökleri sağlam olduğundan yaklaşık 12-14 hafta içinde yeni saç telleri üretir ve bu saç telleri ayda 1-1,5 cm kadar uzayabilir.
  2. Operasyon sonrasında ekilen saçlarınız 3-4 aydan itibaren çıkmaya başlar. Bu süreç ön bölge için yaklaşık 12. aya kadar , tepe bölgesi için 18. aya kadar devam eder.
  3. Saç kaybı yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Saç ekim sonrası ekilen saçlarınızın dökülmesi beklenen bir durum değildir. İşlem görmemiş mevcut saçlarınızda dökülme olabilir.

Yapılması Gerekenler:

  1. Saç ekiminden sonraki 2. Gün (48 saat sonra ) ilk Yikama ve pansuman yapma işlemi yapılır.
  2. Operasyondan sonra en az 3 gün boyunca ödemin (şişlik) daha hafif atılması için verilen sporcu bandını, buz uygulamasının dışında kalan zamanlarda devamlı olarak takınız.(Tenisçi bandı ödemin gözlere inmesini engellediği için en az 3 gün süreyle mutlaka takınız.)
  3. Operasyon günü ve sonrasındaki 3 gün alın ve şakaklara buz uygulayınız.(yarım saatte 10 dakika uygulayın)
  4. Operasyondan sonra 3 gece yüksek ve çift yastıkla sırt üstü yatınız.(Yolculuk yastığı kullanabilirsiniz.)
  5. 10.gün son yıkama yapılır.
  6. Saç ekim operasyonundan sonra saç çıkışını hızlandırmak ve mevcut saçlarınızı korumak amacıyla önerilen ilaç ve tedavi ürünlerini kullanmaya başlayınız.
Open chat
WhatsApp İletişim