İçeriğe atla Kenar çubuğuna atla Altbilgiye atla

Bakışlarınıza anlam katmanın en kalıcı yolu kaş ekimidir. Kadın ve erkek farketmeksizin bir hastalık, kaza ya da kozmetiksel olarak istediğiniz görüntüye kavuşmanızı sağlar.

Kaş ekimi özellikle kadınların çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Kadınlar, düzenli ve sürekli olarak kaşlarını aldıkları için kaşlarında küsme denilen bir hadise gerçekleşir. Kaşlar, gençlik yıllarındaki kalınlığını ve hacmini kaybeder. Kaş ekimi ile kaşların eski hacmine ve kalınlığına ulaşması mümkündür. Kaşlar, geçirilen travmalar, yanıklar ve kazalar nedeniyle de kaybedilebilirler. Bu hasta gruplarında da kaş ekimi başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Kaş ekimi nasıl gerçekleştirilir?

Kaş ekimi operasyonu FUE saç ekimi mantığı ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem 3-4 saat kadar sürer. Kaş ekiminde ense bölgesinden alınan kökler kullanılır. Bu köklerin nakil edilecek bölgeye belirli bir açı ve belli bir yönde yerleştirilmesi gerekir. Saç kökleri ciltten 45 derece açı ile çıkar. Kaşlar ise çok farklıdır. Ciltten yaklaşık 10-15 derecelik bir açı ile çıkarlar. Kaşın iç bölgesinde yukarıya doğru, ortaya geldikçe yere paralel ve kaşın dış kısmında ise hafifçe aşağıya yönelmiş bir şekle sahiptirler. Bu nedenle ekim sırasında kanal açarken çok dikkatli olunmalıdır. Aksi halde, kaş yanlış ekildiğinde farklı şekilde çıkabilir, ters yönde ya da aşağıya doğru çıkabilir. Bu nedenle kaş ekimi kesinlikle uzman tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

Tedavi sonrası dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Ekim bölgesinde bir hafta boyunca çok ufak, iğne başı boyutunda kabuklanmalar görmek olasıdır. Ancak bu kabuklar hızla döküldüğünden hastanın günlük hayatına ve işe dönmesine engel değildir. Kaş ekimi yapılan kişinin bir ay boyunca denize, havuza girmemesi, yoğun güneş ışığına maruz kalmaması, solaryum yaptırmaması, yoğun spordan kaçınması önerilir.

Kaş ekimi şekil vermeye yardımcı olur mu?

Bu yöntem ile kaşa istenen şekli vermek mümkündür. Ucu sivri olan kaşı küt hale getirmek, başlangıç kısmını kalınlaştırmak veya kavisli kaşa düz şekil vermek kaş ekimi ile yapılabilmektedir.

Kaş ekimi sonrasında kaşlar ne zaman çıkar?

Kaşlar, ekimden 3 ay sonra çıkmaya başlar. Yaklaşık 10 -12 aylık bir süreç sonunda kaşlar son şeklini alır. Şunu da unutmamak gerekir ki kaşlar ekildikten sonra tıpkı saçlar gibi 15 gün sonra dökülmeye başlar, 3 ay kadar dökülme süreci devam eder ve 3. aydan sonra kaşlar tekrar çıkmaya başlar.
Kaş ekimi sırasında kök ensedeki saçlardan alındığı için saç gibi hızlı uzarlar. Bu nedenle uçlarının 15 günlük aralar ile kesilerek düzeltilmesinde fayda vardır. 1 yıldan sonra kaşlar nakil edildikleri yerin özelliklerini kazanmaya başlayacaklarından uzama hızları yavaşlayacak ve bu kesilerek düzeltme ihtiyacı giderek azalacaktır.

Open chat
WhatsApp İletişim